مزایای شرکت مرکزی(هلدینگ) در اسپانیا

اسپانیا تنها کشور مناسب برای بازنشستگی نیست، بلکه این کشور ارائه‌دهنده‌ی فرصت‌های شغلی بسیار زیادی برای سرمایه‌گذاران خارجی و علاقه‌مند به راه‌اندازی کسب‌وکار و توسعه‌ی بازار است.

بحران اقتصادی باگذشت سال‌های متوالی تأثیر بسزایی بر محیط و نیروی کار این کشور گذاشته بود. اما اسپانیا دوباره بهترین مقصد ازلحاظ کاری و سرمایه‌گذاری شناخته‌شده است. بخش‌های  اقتصادی این کشور بهبودیافته‌اند و سرمایه‌گذاران بار دیگر به سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی کسب‌وکار در این کشور اعتماد کرده‌اند. اسپانیا 14 امین اقتصاد بزرگ دنیا و یکی از بخش‌های اقتصادی مهم اتحادیه اروپا است (در رتبه پنجم)

علاوه براین، اسپانیا طیف گسترده‌ای از انگیزه‌های تجاری ارائه می‌دهد و قابل‌دسترس در بخش‌های مختلف اقتصادی است. این انگیزه‌ها موجب گسترش مشاغل محلی توسط مقامات و کمک به آن‌ها برای راه‌اندازی، پیشرفت و اداره کردن کسب‌وکارشان می‌شود.

تیم ما با استفاده از مشاوره‌ی قانونی وکلای اسپانیایی می‌تواند به شما برای برپایی یک فعالیت تجاری خاص در زمینه‌ی موردنظرتان کمک کند.

کارآفرینان زیادی این کشور را انتخاب می‌کنند چراکه آن‌ها جذب اقلیم خوب، مناظر زیبا، فرهنگ، هزینه‌ی نسبتاً پایین زندگی و احتمال شروع تجارت و کسب کار بلندمدت و بازنشستگی در این کشور، می‌شوند.

به‌عنوان عضوی از اتحادیه اروپا، تاجران خارجی با تأسیس یک شرکت در اسپانیا به‌راحتی می‌توانند به بازار اروپا که شامل 500 میلیون شهروند است، دسترسی داشته باشند. در این حالت، سرمایه‌گذاران می‌توانند منافع زیر را کسب کنند:

اقتصاد قوی
سیستم مالیاتی پیشرفته
بازار کاری آزاد
سیستم اداری با کفایت وکارآمد
زیر ساخت های شهری عالی
مرکز مالی مهم جهانی
مرکز اداری شرکت های چند ملیتی
تحصیلات و نو آوری در سطح بالا
کیفیت بالای زندگی
حمل و نقل رایگان کالا و خدمات
در اروپا هیچ تعرفه گمرکی برای فعالیت های اقتصادی وجود ندارد
دسترسی به بازار کاری اروپا

خدمت حقوقی برای شروع و اجرای کسب و کار

با شروع تجارت در اسپانیا، شما نیازمند نیروی کار هستید.

آمار بیکاری در این کشور هنوز بالاست (اگرچه اطلاعات اخیر، کاهش نرخ بیکاری را نشان می‌دهد).

نیروی کار باتجربه‌ی بسیاری در این کشور به دنبال کار هستند.

رایج‌ترین نوع شرکت در اسپانیا، شرکت با مسئولیت محدود می‌باشد، که به‌راحتی با همکاری یک وکیل محلی می‌توان آن را تأسیس کرد.

وکلای اسپانیای، خدمات حقوقی مرتبط با فعالیت‌های اقتصادی به‌خصوص در مراحل آغازین تجارت را انجام می‌دهند.

جنبه‌ی مهم دیگر آن این است که اسپانیا یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای سرمایه‌گذاری مستقیم و سومین حوزه‌ی قضایی برای تنظیم چارچوب مطلوب سرمایه‌گذاران خارجی محسوب می‌شود.

اقتصادی ترین بخش های اسپانیا

بازار اسپانیا به‌عنوان یک بازار پیشرفته و رقابتی شناخته‌شده است و مقامات اسپانیا برنامه‌ای برای خصوصی‌سازی سرمایه‌گذاران محلی و خارجیِ علاقه‌مند، آغاز کرده‌اند.

کارآفرینان خارجی با سرمایه‌گذاری در بخش‌های اقتصادی می‌توانند از مزایای این کشور بهره‌مند شوند. آن‌ها می‌توانند این مزایا را از طریق دولت‌های محلی و منطقه‌ای که در اسپانیا قابل‌دسترس هستند به دست آورند.

بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی که تجارت کوچکی دارند، علاقه‌مند به باز کردن رستوران یا کافه‌ای کوچک در این کشور هستند.

عده‌ای دیگر ترجیح می‌دهند تجارتی در بخش گردشگری ثبت کنند. این بخش بسیار پیشرفته است و سالانه میلیون‌ها گردشگر را به خود جذب می‌کند.

ازاین‌رو، مهم است بدانیم اسپانیا با افزایش تعداد گردشگران خارجی (سالانه حدوداً 75 میلیون گردشگر از اسپانیا دیدن می‌کنند.) یکی از مقاصد اروپایی است.

در حال حاضر که هزینه‌ها پایین است، بخش املاک فرصت‌های بسیار خوب شغلی عرضه می‌کند. بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی برای خرید یک ملک باهدف تبلیغات یا اقامت، به اسپانیا می‌آیند.

از سرمایه‌گذاران که قصد راه‌اندازی کسب‌وکار در این کشور رادارند، تقاضا داریم برای کسب توصیه‌های قانونی، با شرکت حقوقی ما در اسپانیا ارتباط برقرار کنند.

سود مالیات از ثبت شرکت با مسئولیت محدود:

ثبت یک شرکت در اسپانیا به‌سختی آنچه اندیشید نخواهد بود.

ثبت آن می‌تواند با حداقل سرمایه 3000 و همچنین انتصاب یک مدیر که لزوماً در اسپانیا یا اتحادیه اروپا زندگی کند، انجام می‌شود.

 • شرکت‌های اسپانیایی هرسال به رسیدگی قانونی نیاز ندارند درصورتی‌که:
 • مجموع سرمایه‌ها در ترازنامه کمتر از 2.8 میلیون یورو باشد.
 • سود سهام سالانه کمتر از 5.7 میلیون یورو باشد.
 • کمتر از 50 نفر در دو سال متوالی استخدام‌شده باشد.
 • شرکت‌هایی که سالانه کمتر از 20 میلیون یورو سود سهام دریافت می‌کنند، اجازه دارند تا بدهی‌های شرکت را تا 18 سال بعد عقب بیاندازند.
 • دولت اسپانیا 80 معاهده مالیات مضاعف با کشورهای مانند استرالیا،چین، کانادا، سنگاپور و ایالات‌متحده آمریکا، برای کاهش مالیات کسر شده از حقوق ماهیانه در پرداخت‌های خارج از کشور دارد.

مشتریان ما همچنین به دلایل زیر، اسپانیا را برای ثبت یک شرکت مرکزی در اروپا ترجیح می‌دهند:

 • سودهای سرمایه‌گذاری و سود سهام‌های دریافت شده از شرکت‌های تابعه جهانی به‌طور کامل از دادن مالیات معاف خواهند شد درصورتی‌که:

1- سهام برای 1 سال نگه‌داشته شده باشد.

2- نشان دادن 5 % سرمایه مشترک شرکت‌ها و یا بیش از 6 میلیون یورو سرمایه

3- شرکت توزیع در محدودیت‌های مالیاتی ثبت‌نشده باشد.

 • یک شرکت مرکزی در اسپانیا، مالیات کسر شده از حقوق ماهیانه در سود سهام‌های توزیع‌شده را به یک سهام‌دار غیر ساکن نمی‌پردازد.
 • تأسیس یک شرکت مرکزی در اسپانیا آسان است، بدون نیاز به اقامت در کشورهای حوزه مالیاتی حوزه شنگن .
 • عضویت اسپانیا در اتحادیه اروپا بدین معنی است که این کشور هیچ مالیات کسر شده‌ای از حقوق ماهیانه بر سود سهام را به دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا نمی‌پردازد.

آخرین و مهم‌ترین نکته: اسپانیا، کشوری که بار دیگر در حال پیشرفت است و یکی از سریع‌ترین ریشه‌های اقتصادی در اروپا را دارد هم‌اکنون زمان سرمایه‌گذاری است!

روند بر پای کسب‌وکار شما در اسپانیا:

1- مراحل اصلی

در اصطلاح کلی، روش‌های تشریفاتی زیر برای به دست آوردن جایگاه اجتماعی قانونی و شروع کردن هرگونه فعالیت اقتصادی در اسپانیا، لازم هستند (در بعضی موارد مراحل اضافی ممکن است لازم باشند.)

 • ثبت کردن اسم شرکت – شما باید سند رسمی مطرح‌شده توسط (دفتر مرکز تجاری) را درخواست کنید، همچنین تأیید شود نامی که انتخاب کردید تابه‌حال ثبت‌نشده باشد.
 • کد شناسایی مالیات شرکت خود را در اداره مالیات درخواست کنید.
 • سرمایه خود را در حساب بانکی به نام شرکت سپرده‌گذاری کنید؛ مقدار سرمایه به نوع شرکتی که می‌خواهید افتتاح کنید بستگی دارد. برای مثال، برای یک شرکت با بدهی محدود، کمترین سپرده‌گذاری 3/500/60 یورو خواهد بود.
 • سند الحاقی. در اسپانیا شرکای موسسه، در هنگام ثبت شرکت، باید قباله اساس‌نامه را قبل از یک سردفتر اسناد رسمی امضا کنند. شناسایی اسم، کد شناسایی مالیات شرکت و رسید بانکی که تأیید می‌کند سپرده‌گذاری انجام‌شده درخواست می‌شود.
 • واگذاری مالیات در اداره مالیات و در ایالتی که شرکت آنجا به ثبت رسیده پرداخت کنید. سند ثبت و کد شناسایی مالیاتی شرکت درخواست می‌شود. هزینه قابل پرداخت 1 % از سرمایه اشتراکی شرکت باشد.
 • ثبت شرکت در دفتر ثبت‌اسناد بعد از پرداخت مالیات صورت می‌گیرد هر شرکتی که تمایل به کار با یک شرکت اسپانیایی را داشته باشد، می‌تواند برای اطلاع از دقیق بودن اطلاعات آن شرکت با دفتر اسناد رسمی رایزنی داشته باشد.
 • برای شروع فعالیت خود باید اعلامیه‌ای رسمی شامل سیستم مالیاتی که ملزمه­ی شرکت خواهد بود را در اداره‌ی مالیات اسپانیایی ثبت کند.
 • شرکت در حق مالیات اسپانیا بر روی فعالیت‌های اقتصادی شما مسئول خواهد بود و ملزم به ثبت شرکت در اداره‌ی مالیات با این هدف باشید. اداره‌ی مالیات پرسش‌هایی از این قبیل را دارا خواهد بود: شرح فعالیت‌های که قصد انجام آن رادارید، تاریخ آغاز کار، شرح احساس کار و یک کد فعالیت رسمی اختصاصی برای شما تا شرکتتان بتواند مالیات را پرداخت کند.
 • ثبت‌نام شرکت اداره تأمین اجتماعی.
 • رئیس شرکت با کنترل مستقیم، باید به سیستم ویژه کارگران خودگردان ملحق شود.
 • شرکت شما باید دفتر ثبت کارگران داشت باشد. این دفتر، ثبت‌نام کارکنان و همچنین ملاقات بازرسان را گزارش دهد.
 • شما همچنین باید جواز افتتاحیه را از شهرداری اسپانیا درخواست کنید. از شما نقشه‌ی شرکت و موقعیت مکانی کلی آن، شرح فعالیت شرکت و رسید پرداخت مالیات آن درخواست خواهد شد.
 • بسته به نوع شرکت، دفتر حساب مالیاتی ممکن است لازم باشد.
 • بیانیه از سرمایه‌گذاری‌های خارجی در اسپانیا. سرمایه‌گذاری‌های خارجی که برای برپایی یک شرکت در اسپانیا واگذار می‌شوند، باید در دفتر ثبت سرمایه‌گذاری در اسپانیا، از مالیات و وزارت اقتصادی شناخته شوند. بعدازاین مراحل بیانیه اعلام خواهد شد، مگر اینکه منبع سرمایه‌گذاری به‌عنوان پناهگاه مالی توسط قانون اسپانیا در نظر گرفته شود. ممکن است لازم باشد سرمایه‌گذاران مدارک ضمیمه را ارائه دهند.

توصیه‌ی ما به شما این است که قراردادتان را با یک وکیل اسپانیایی ببندید، چون او به تمام تشریفات اداری واقف است.

در این صورت، شما در آینده مشکلی با تشریفات زائد و وقت‌گیر از هر نوعی را نخواهید داشت.

2- استخدام کارگران

اگر برای کار خود در اسپانیا ملزم به استخدام کارگر هستید باید نام آن‌ها را در خزانه‌داری جامع امنیت اجتماعی ثبت کنید. از همان لحظه شما 10 روز فرصت دارید تا قرارداد استخدامی، آن‌ها را در موسسه استخدامی اسپانیا ثبت کنید. استخدام کارگران بدون قرارداد یا امنیت اجتماعی غیرقانونی است و ممکن است بازرسان برای استخدام غیرقانونی آن‌ها شمارا جریمه کنند.

به خاطر داشته باشید بر اساس قانون کارگری اسپانیا، کارگران چه اسپانیایی باشند و چه خارجی باشند، بر تمامی سودهای به‌دست‌آمده حق تصرف دارند: شرایط کار کردن، جبران خسارت‌های اخراج شدنشان، مرخصی زایمان و ...

قانون اسپانیا قراردادهای استخدامی متفاوتی آماده می‌کند، بعضی از آن‌ها هنگامی‌که کارگر اضافی نیاز است، به ارائه خدمت مجوز می‌دهند، به‌طور مثال قرارداد کار پاره‌وقت، در اکثر مواقع این روش نیاز تجارت‌های جدید و کوچک را حل می‌کند.

دولت اسپانیا با پرداخت یارانه به مؤسسات شرکت‌ها بر اساس موقعیت، مذهب یا مقامات ملی، آن‌ها را پرورش می‌دهد. شما ملزم به پرداخت بیمه تأمین اجتماعی کارگران خود هستید، اما ممکن است نتوانید بیمه افرادی را که هنگام استخدام معیارهای خاصی برای مدت‌زمان نامحدود دارند، بپردازید؛ به‌عنوان‌مثال: افرادی که برای یک سال استخدام رسمی نشده‌اند، زنان زیر 30 سال در رابطه با حقوق، توجه داشته باشید که اسپانیایی‌ها در کریسمس و ماه جولای حقوق اضافی ماهانه دریافت می‌کنند. تنها راهبردهای کلی وجود دارد و حکم قطعی و قانونی وجود دارد، تمام سؤالات مربوط به کاربرد قانون در موارد شخصی باید مستقیماً با یک وکیل اسپانیایی در میان گذاشته شود.

3- اهدا کمک‌هزینه توسط دولت اسپانیا

دولت اسپانیا اضافه‌حقوق‌هایی مبنی بر بهبود وضعیت اقتصادی، نوآوری‌ها پیشرفت تکنولوژی، توسعه و ایجاد اشتغال ارائه می‌دهد. اسپانیایی‌ها و شرکت‌های خارجی و همچنین افرادی که می‌خواهند شرکتی در اسپانیا تأسیس کنند، می‌توانند این کمک‌هزینه‌ها را پرداخت کنند. حقوق‌های اضافی بر اساس محل، مذهب و مقامات ملی داده می‌شوند. که ممکن است شامل یارانه‌های نقدی غیرقابل استرداد به‌عنوان درصدی از هزینه‌های مطلوب سرمایه‌گذاری باشند.

شرکت شما باید تقاضانامه‌ی مربوط به یارانه را با توجه به ساختار اداری، ملی، مذهبی و موقعیتی پر کند. معمولاً از داوطلبان درخواست می‌شود که کاری را قبل از تقاضانامه انجام دهند، مانند استخدام کارگران، تشکیل سرمایه‌گذاری ویژه و ...

معمولاً پس از پخش یارانه، تقاضانامه‌ها باید در فاصله زمانی کوتاهی ارائه شوند.

بسته به ماهیت دقیق کسب‌وکار شما، ممکن است یک مجموعه کامل از کمک‌ها و امتیازات مالی برایتان وجود داشته باشد. ما می‌توانیم به شما اطلاعات واضح و دقیقی درباره‌ی یارانه‌ای که دولت اسپانیا برای نیازهای شما مرتبط با تقاضانامه می‌دهد، ارائه دهیم.

 

4- دریافت کمک قانونی

ما همه‌ی تشریفات قانونی و اداری را انجام می‌دهیم. یک سرویس قانونی بسته‌بندی‌شده را از یکی از وکلای انگلیسی‌زبان ما باقیمت ثابت 950 یورو خریداری کنید.

درباره مجموعه ...

متخصصانی که در Winovest کار می‌کنند می‌توانند با مشاوره تخصصی و مشاوره حقوقی تخصصی برای طیف گسترده‌ای از خدمات شرکتی به مشتریان کمک کنند. ما در چندین زمینه مالی و تجاری تجربه گسترده ای داریم که این موضوع در شکل‌گیری شرکت ها اهمیت دارد. ما عمدتاً بر ارائه خدمات به سرمایه گذاران خارجی در زمان تصمیم‌گیری برای راه‌اندازی کسب‌وکار تمرکز کرده‌ایم. علاوه بر این ما می‌توانیم شرایط مشاوره سفارشی در زمینه برنامه‌ریزی مالیاتی برای مشتریانمان را فراهم کنیم، ما ۱۰ سال تجربه در این بخش داریم.

اهداف شرکت
ما با اشتیاق افراد را در زمینه فردی و در زمینه تجاری در سراسر جهان به هم پیوند می‌دهیم.

ماموریت ما
در هر کاری که انجام می‌دهیم موفقیت شرکت را تضمین می‌کنیم. بیانیه ماموریت یک وعده الزام‌آور برای ما می باشد. ما یک دیدگاه بلند مدت در معاملات خود و در تقویت برند Winovest داریم و تمام تلاش خود را می کنیم برای اینکه مشتریان ما در سراسر دنیا از این تجربه لذت ببرند. ما ارزش‌های اصلی ، شایستگی، انحصار و اشتیاق خود را پرورش می‌دهیم. ما در مورد برآورده ساختن نیازمندی‌های مشتریان جدی هستیم و یک سرویس درجه اول را ارایه می‌دهیم. ما بهترین کارمندان را جذب می‌کنیم و برای توسعه و بهبود کسب و کار شما از آنها استفاده می‌کنیم ، همچنین یک شبکه جهانی از طرف مشتریان خود ساخته و می‌سازیم.

تماس با ما

مشتریانی که به ما اعتماد کرده اند

+15

ثبت شرکت در سوئیس

+40

ثبت شرکت در اسپانیا

+50

استارات آپ

+10 سال

سابقه کار